Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

ПРОИЗВОДИ

ЗА НАС

ПРОФИЛ НА КОМПАНИЈАТА

Како компанија која ги интегрира R & D, производство и продажба на разни опрема ласерски апликација и ЦПУ лист обработка на метали машини, Jiangsu Yangming технологија копродукции, Ltd е основана со повеќе од 15 години искуство и бизнис-адреса е: индустрија парк Libao, Хаи " на Сити, Jiangsu покраината. Тоа е погодно наоѓа во Шангај, еден час економски круг, и затворени за Shenhai автопат и Qiyang автопат.

Нашите производи вклучува: Авион ласерски машина за сечење, ласерско заварување машина, ласерски термичка обработка и така натаму. Неодамна, имаме развиена флексибилен автоматски утовар и истовар систем во авион сечење, како и автоматска линија за производство со континуирано uncoiling, израмнување и ласерско сечење. Тоа ги задоволува потребите на некои high-end домашни корисници да им обезбеди на персоналните и професионални решение на комплетни системи за ласерска обработка.

ВЕСТИ

The laser (CO2 and fiber) cutting machine has become the ultimate cutting tool for sheet metal in recent years. It’s also one of the most rapidly evolving technologies in metal fabrication and not so long ago you’d be hard pressed to find a fiber ...
Yangming Technology Cutting Systems, which relies on fiber lasers for its cutting systems, has paired a new algorithm to enable the minimization of the focus shift in its Yangming Technology fiber laser cutting with a new noncontact beam measureme...